EUROPEJSKI DZIEŃ PRAWNIKA 9 GRUDNIA 2016 R.

Rada Adwokatur i Stowarzyszeń Prawniczych Europy (CCBE) organizuje Europejski Dzień Prawnika we wszystkich krajach członkowskich Unii Europejskiej. Dzień Prawnika obchodzony jest wspólnie ze światowym Dniem Praw Człowieka. W Polsce, obchody są organizowane wspólnie przez Naczelną Radę Adwokacką oraz Krajową Izbę Radców Prawnych, tak jak w roku ubiegłym. Tematem tegorocznej edycji Europejskiego Dnia Prawnika jest dostęp do wymiaru sprawiedliwości, a jej celem promowanie idei państwa prawnego, podstawowych wartości wymiaru sprawiedliwości, propagowanie zawodu prawnika jako obrońcy praw człowieka, wspierającego budowę społeczeństwa obywatelskiego.

Na tegoroczną edycję Europejskiego Dnia Prawnika składać się będzie – na poziomie poszczególnych Izb – jednodniowy projekt edukacyjny w formie spotkań adwokatów i radców prawnych w szkołach ponadpodstawowych z młodzieżą.

Tematem lekcji przeprowadzonych na podstawie przygotowanego sylabusa będzie dostęp do wymiaru sprawiedliwości, jego gwarancje i znaczenie dla ochrony praw i wolności jednostki.

Ze względu na fakt, iż w tym roku 10 grudnia wypada w sobotę, lekcje zaplanowano w szkołach dzień wcześniej, tj. 9 grudnia br. (w piątek).

Zapraszamy Koleżanki i Kolegów adwokatów Naszej Izby do zgłoszeń do udziału w tym projekcie i do przeprowadzenia zajęć z młodzieżą.

Po sukcesie Tygodnia Konstytucyjnego to kolejny projekt edukacyjny adwokatury.

Zgłoszenia prosimy kierować do koordynatora adw. Jacka Dużyńskiego na e-mail: j.duzynski@adwokat.lex.pl albo telefonicznie pod nr 601 57 25 15.

« Powrót do listy aktualności