EUROPEJSKI DZIEŃ PRAWNIKA, relacja.

W kolejnej edycji Europejskiego Dnia Prawnika w dniu 9 grudnia 2016 r. w Naszej Izbie zgłosiło się i wzięło udział czworo adwokatów i aplikantów adwokackich, a to : adwokat Anna Wichlińska ( Kostrzyn nad Odrą ), apl. adw. Joanna Terechowicz ( Gorzów Wlkp. ), apl. adw. Sylwia Domańska ( Gorzów Wlkp.) oraz adw. Anna Wojniusz (Zielona Góra ). Zgodnie z założeniami akcji Panie Mecenas przeprowadziły zajęcia w wymiarze 1 i 2 godzin wspólnie z radcami prawnymi i samodzielnie w szkołach ponadpodstawowych, gimnazjach i liceach.

Tematem tegorocznej edycji Europejskiego Dnia Prawnika był dostęp do wymiaru sprawiedliwości, a jej celem akcji promowanie idei państwa prawnego, podstawowych wartości wymiaru sprawiedliwości, propagowanie zawodu prawnika jako obrońcy praw człowieka, wspierającego budowę społeczeństwa obywatelskiego. Przesłanie to z uwagi na wydarzenia ostatnich dni wydaje się szczególnie doniosłe i nieodzowne.

W imieniu organizatorów : Naczelnej Rady Adwokackiej i ORA w Zielonej Górze dziękuję Paniom Mecenas za zaangażowanie i przeprowadzenie zajęć edukacyjnych z młodzieżą.

koordynator ORA adw. Jacek Dużyński

« Powrót do listy aktualności