iDeA – INTERNETOWE DOSKONALENIE ADWOKATURY

Program „iDeA“ to wspólne przedsięwzięcie Izb Adwokackich: Krakowskiej i Wrocławskiej które polega na rejestracji w formie audiowizualnej spotkań z wybitnymi prawnikami, w tym przede wszystkim adwokatami, a następnie na udostępnianiu wygłoszonych przez nich wykładów za pośrednictwem Internetu. Umożliwi to adwokatom wypełnianie obowiązku doskonalenia zawodowego. Zgodnie z uchwałą NRA nr 57 z dnia 19.11.2011 jest to alternatywna metoda w stosunku do tradycyjnych form szkolenia. Niektóre wykłady dostępne będą nieodpłatnie natomiast opłata za pozostałe wyniesie 40 zł brutto, przy czym istnieje możliwość wygenerowania faktury VAT. Z punktu widzenia przepisów podatkowych kwota wynikająca z faktur może być uwzględniona w kosztach prowadzonej działalności jako koszt uzyskania przychodów. Jest też możliwość, aby wydrukować certyfikat który wykaże ilość punktów wymaganych w corocznym rozliczeniu doskonalenia zawodowego.

Zasadą jest, iż jeden wykład odpowiada 1 pkt, jednakże z uwagi na fakt, iż platforma została uruchomiona dopiero w dniu 28 marca 2014 r. istnieje możliwość uzyskania po 2 pkt. za każdy z wykładów o ile będą one zakupione do końca kwietnia br. i zostanie to zaznaczone wyraźnie w sprawozdaniach.

Na platformie znajduje się obecnie dziewięć wykładów z różnych dziedzin prawa. Zapraszamy do korzystania ze strony http://www.idea-adw.org/

« Powrót do listy aktualności