Relacja z Ogólnopolskiego Turnieju Sądowego Moot Court z udziałem aplikantów z naszej Izby.

Z satysfakcją informujemy, że Drużyna Aplikantów Adwokackich z naszej Izby w składzie apl. adw. Agnieszka Rogoza, apl. adw. Bartosz Jaroni, apl. adw. Krzysztof Tomaszewicz, apl. adw. Kornel Sadowski zajęła drugie miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Sądowym Moot Court przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka!

W Turnieju Organizowanym przez Naczelną Radę Adwokacką udział brały drużyny aplikantów adwokackich z całej Polski. W pierwszym etapie drużyny przygotowywały skargę oraz odpowiedź na skargę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Po ocenie prac pisemnych komisja turniejowa zakwalifikowała osiem drużyn do etapu ustnego. Wśród zakwalifikowanych znaleźli się przedstawiciele Izby warszawskiej, krakowskiej oraz przedstawiciele naszej Izby.

Rozgrywki ustne odbywały się w Warszawie w dniach 1 i 15 grudnia 2018 r. i polegały na symulacji rozprawy przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka. W tym etapie nasi przedstawiciele występowali trzykrotnie reprezentując na zmianę stronę rządową i stronę skarżącą.

Oceniając wystąpienia zielonogórskiej drużyny Komisja Turniejowa zwróciła uwagę na dobrą znajomość orzecznictwa ETPCz oraz adekwatne jego zastosowanie.

W komisji konkursowej zasiadali m.in. Sędzia Wojciech Hermeliński (Prezes Trybunału Konstytucyjnego w Stanie Spoczynku, Przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej), dr Hanna Machińska (Zastępczyni Rzecznika Praw Obywatelskich), adw. Mikołaj Pietrzak (Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie), adw. Justyna Metelska (przewodnicząca Komisji Praw Człowieka przy Naczelnej Radzie Adwokackiej), adw. Monika Gąsiorowska i r. pr. Magdalena Krzyżanowska-Mierzewska.

Opiekunem merytorycznym drużyny był adw. Piotr Majchrzak, a w czasie rozgrywek finałowych naszym przedstawicielom kibicowała adw. Magdalena Pająk.

Udział Zielonogórskiej Drużyny Aplikantów zaowocował nie tylko sukcesem naszej Izby na arenie ogólnopolskiej, ale również integracją środowiska poszczególnych ośrodków.

Gratulujemy naszym przedstawicielom i życzymy im dalszych sukcesów!

Poniżej kilka zdjęć z wydarzenia!

Moot Court (2) Moot Court (3) Moot Court (4) Moot Court (5) Moot Court (6) Moot Court (7) Moot Court (8)

« Powrót do listy aktualności