Relacja zdjęciowa z Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Dobra osobiste w prawie cywilnym, prasowym i karnym”, Zielona Góra, dnia 06.04.2017r.

Ogólnopolska Konferencja Naukowa współorganizowana przez Wydział Prawa i Administracji UZ i Izbę Adwokacka w Zielonej Górze o tematyce:

„Dobra osobiste w prawie cywilnym, prasowym i karnym”  już za nami.

IMG_1579

Z pewnością z uwagi na liczbę uczestników konferencji był to przede wszystkim sukces frekwencyjny, jednakże pod każdym innym względem konferencję należy uznać za udaną.

IMG_1581

Doskonała organizacja to zasługa wielu osób, ale z pewnością to Pani Dr Joannie Markiewicz-Stanny z Uniwersytetu Zielonogórskiego należy się uznanie za ogrom pracy, jaki włożyła, w celu dopilnowania każdego szczegółu wydarzenia.

IMG_1588

Naukowa strona konferencji obfitowała w wielu znakomitych prelegentów, w tym adwokatów lub byłych adwokatów z naszej Izby w ramach Panelu III pod przewodnictwem Pani dr hab. Hanny Paluszkiewicz (prof. UZ).

IMG_1667IMG_1664

– Dziekan Krzysztof Seweryn Szymański, adw., ze swoim wystąpieniem na temat: „Standardy rzetelności dziennikarskiej a odpowiedzialności za naruszenie dóbr osobistych”.

IMG_1681

– Pan dr hab. Maciej Małolepszy, prof. UZ ze swoim wystąpieniem na temat: „Karnoprawnych granic satyry i karykatury”.

IMG_1686

– Pan dr Marek Derlatka, PWSZ w Sulechowie, adwokat ze swoim wystąpieniem na temat: „Prawnokarnej ochrony godności człowieka jako dobra osobistego”.

IMG_1697

Poza przedstawicielami naszej Izby, w poszczególnych panelach prezentowane następujące zagadnienia.

Panel I. pod przewodnictwem Pana dr hab. Krzysztofa Wesołowskiego (prof. UZ)

IMG_1604

IMG_1592

IMG_1618

– Pan dr hab. Krzysztof Mularski, prof. UAM  ze swoim wystąpieniem „Tzw. nękająca windykacja e perspektywie ochrony dóbr osobistych dłużnika”.

Zdjecia iphoe 024

– Pan dr Piotr Wasilewski, UJ adw. , ze swoim wystąpieniem na temat ” Odpowiedzialność administratorów za naruszenia dóbr osobistych w serwisach internetowych”.

IMG_1608

– Pani dr Agnieszka Kubiak-Cyrul, Krakowska Akademia im. Frycza Modrzewskiego, ze swoim wystąpieniem na temat „Dobra osobiste osób prawnych e świetle orzecznictwa”.

IMG_1605– Pani dr hab. Monika Wałachowska, UMK, ze swoim wystąpieniem na temat „Zadośćuczynienie pieniężne w razie naruszenia dóbr osobistych”.

IMG_1609

– Pan dr hab. Jacek Mazurkiewicz, prof. UWr, ze swoim wystąpieniem „Kłamstwo medialne jako naruszenie dobra osobistego prawdy”.

IMG_1610

Po pierwszym panelu nastąpiła przerwa kawowa, na której można było wymienić poglądy w przedmiocie zaprezentowanych dotąd wystąpień.

IMG_1625IMG_1626IMG_1627IMG_1629IMG_1630IMG_1631IMG_1632IMG_1633IMG_1634IMG_1635IMG_1637

Panel II. Pod przewodnictwem Pana adw. Krzysztofa Seweryna Szymańskiego, Dziekana ORA w Zielonej Górze.

IMG_1596

IMG_1638

-Pan dr hab. Jacek Skrzydło, prof. UŁ, adw. ze swoim wystąpieniem na temat „Swoboda wypowiedzi a dobra osobiste w orzecznictwie ETPC”.

IMG_1640

– Pan Prof. dr hab. Jacek Sobczak, SWSP Uniwersytet Humanistyczny SSN w stanie spoczynku, ze swoim wystąpieniem na temat „Ochrona danych osobowych pacjenta i dokumentacji medycznej w prawie Unii Europejskiej”.

IMG_1644

-Pani dr Ksenia Kakarenko, UW, ze swoim wystąpieniem na temat „Ochrona dóbr osobistych w orzecznictwie Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej”.

IMG_1650

– Pan dr Kajetan Górny, UZ, adw. ze swoim wystąpieniem na temat „Problem naruszenia dóbr osobistych w postępowaniu sądowym”.

Zdjecia iphoe 087

Pani dr Magdalena Skibińska, UZ, ze swoim wystąpieniem na temat „Wykorzystywanie nowych środków dowodowych w sprawach o rozwód i separację a prawo do prywatności”.

IMG_1669

Wystąpienia były tak ciekawe, że nie tylko wzbudziły potrzebę dyskusji, w której wiódł prym prof. Dr hab. Jacek Sobczak, ale co więcej, chciało się dowiedzieć więcej, stąd z niecierpliwością oczekiwane są pisemne prace prelegentów, które rozszerzą, poruszane pokrótce zagadnienia oraz przybliżą ww zagadnienia tym, którzy z różnych względów nie mogli wziąć udziału w konferencji.

IMG_1614

adw. Magdalena Zoryło-Kopeć

 

« Powrót do listy aktualności