Zaproszenie do wzięcia udziału w wydarzeniu pod nazwą Tydzień Konstytucyjny 17-23.10.2016r.

Przekazujemy zaproszenie dla adwokatów i aplikantów  naszej  Izby do wzięcia czynnego udziału w wydarzeniu pod nazwą Tydzień Konstytucyjny – #MojaKonstytucja, organizowanym w dniach 17 -23 października 2016 roku roku przez Stowarzyszenie im. Prof. Zbigniewa Hołdy.

W ramach tej akcji będą prowadzone lekcje w gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych na temat znaczenia Konstytucji w życiu codziennym.  Do prowadzenia lekcji zachęca adw. Anisa Gnacikowska, przewodnicząca komisji ds. edukacji prawnej przy NRA.

W pierwszej edycji Tygodnia Konstytucyjnego, która odbyła się w dniach 28 maja – 4 czerwca 2016 roku wzięło udział 215 szkół i 270 prawników w całej Polsce. W lekcjach dotyczących Konstytucji uczestniczyło 12 800 uczniów.

Celem projektu jest zwrócenie uwagi na praktyczny wymiar obowiązywania Konstytucji i działalności Trybunału Konstytucyjnego. Organizatorom zależy na tym, aby w przystępny i interesujący sposób pokazać, że problematyka konstytucyjna ma bezpośredni wpływ na codzienne życie każdego z nas. W ramach Tygodnia Konstytucyjnego promowane będzie wśród młodych ludzi świadome obywatelstwo i motywacja do większego zainteresowania sprawami publicznymi. Efektem akcji będzie dodatkowo utrwalenie w świadomości młodych ludzi, że pytania o problemy prawne mogą być z powodzeniem kierowane do adwokatów, którzy są na co dzień dostępni także dla nich oraz ich bliskich.

Adwokaci i aplikanci adwokaccy, którzy wezmą udział w akcji, będą pracowali w oparciu o przygotowany scenariusz zajęć. Pakiet dla prawnika będzie składał się z zagadnień merytorycznych oraz metodyki pracy.

Zainteresowani adwokaci i aplikanci adwokaccy proszeni są o zgłoszenie w terminie do 30 września 2016 roku.

Formularz zgłoszeniowy znajduje się pod adresem http://bit.ly/2ci6up7, a także na stronie: www.stowarzyszenieholda.pl.

Dodatkowe pytania proszę kierować bezpośrednio do adwokat Sylwii Gregorczyk-Abram na adres Stowarzyszenia: stowarzyszenie@stowarzyszenieholda.pl

Wysyłam link do strony adwokatury z informacją o wydarzeniu:

http://www.adwokatura.pl/ogolnoprawne/ii-edycja-tygodnia-konstytucyjnego-mojakonstytucja-w-pazdzierniku/

Łącze wyrazy szacunku,

Adwokat Sylwia Gregorczyk-Abram

 

« Powrót do listy aktualności