Zaproszenie na konferencję, Frankfurt Nad Odrą, 13.12.2018r.

Sędziowie konstytucyjni z Polski i z Niemiec na Europejskim Uniwersytecie Viadrina we Frankfurcie nad Odrą

Uniwersytet Europejski Viadrina we Frankfurcie nad Odrą stanie się dn. 13 grudnia 2018 r. miejscem spotkania aktualnych oraz znajdujących się w stanie spoczynku sędziów sądów konstytucyjnych oraz wielu innych wybitnych konstytucjonalistów – specjalistów w dziedzinie ochrony praw człowieka z Polski i z Niemiec. Eksperci dyskutować będą nad aktualnymi wyzwaniami w obszarze praw człowieka związanymi z globalizacją i digitalizacją czy rolą przedsiębiorstw w ochronie praw człowieka, a także rozważać będą użyteczność stworzonego 70 lat temu międzynarodowego systemu ochrony praw człowieka bazującego na Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka.

Konferencja wpisuje się w ideę dialogu sądów konstytucyjnych państw członkowskich Unii Europejskiej w obliczu aktualnych wyzwań dla demokracji i ochrony praw człowieka w zmieniającym się dynamicznie świecie. Ponadto konferencja jest częścią inicjatywy #standup4humanrights prowadzonej przez Office of the United Nations High Commissioner for Human Rights.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu! Konferencja odbywa się w językach polskim i niemiecki z tłumaczeniem symultanicznym. Udział w konferencji jest bezpłatny, a jedynie konieczna jest rejestracja za pośrednictwem formularza online dostępnego: www.hr-studies.net

Poniżej:

Agenda_PL

« Powrót do listy aktualności