W dniu 13.05.2017r. w Zielonej Górze odbyło się doroczne Zgromadzenie Izby Adwokackiej w Zielonej Górze.
Zgromadzenie otworzył Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Zielonej Górze Krzysztof Seweryn Szymański , po czym wprowadzono Sztandar Lubuskiej Izby Adwokackiej.
Wybrano Prezydium Zgromadzenia, w którym zasiedli, jako przewodniczący adw. Leszek Wroczyński, a jego zastępcami zostały: adw. Anna Pawlikowska i adw. Anna Wichlińska.
Otwarcie Zgromadzenia poprzedziła minuta ciszy, w celu uczczenia pamięci koleżanek i kolegów, którzy w minionym roku odeszli.
Dziekan Krzysztof Seweryn Szymański, w swoim wystąpieniu przedstawił sprawozdanie Rady za poprzedni rok działalności i wskazał jakie są jej dalsze cele oraz jakie kierunki aktywności ORA uważa za najważniejsze w kolejnym roku .
Jednocześnie Dziekan wymienił osoby, których wkład w funkcjonowaniu Izby w ubiegłym roku był znaczący, zachęcając pozostałych członków Izby do włączenia się we wspólną pracę na rzecz samorządu adwokackiego.
Szczególnym akcentem Zgromadzenia było wręczenie, przyznanych przez Prezydium Naczelnej Rady Adwokackiej, odznaczeń „Adwokatura Zasłużonym,” przez adw. Tomasza Jachowicza, członka Prezydium NRA i Dziekana.
Dziekan Krzysztof Seweryn Szymański i adw. Tomasz Jachowicz z ramienia Naczelnej Rady Adwokackiej w Warszawie.
Nagrodzeni od lewej adw. Stanisław Hęcka, adw. Maciej Mania, adw. Jarosław Leszczyński, Anna Rychlik, żona zmarłego adw. Andrzeja Rychlika, adw. Czesław Gudzowski.
Po wręczeniu odznaczeń członkowie organów Izby, kierujący poszczególnymi jej działami złożyli skrócone sprawozdania za ostatni rok prac.
– adw. Maciej Klikowicz, Przewodniczący Komisji Rewizyjnej.
– adw. Maciej Mania, Prezes Sądu Dyscyplinarnego.
– adw. Tadeusz Smykowski, Przewodniczący Referatu Skarg.
– adw. Błażej Kowalczyk, Rzecznik Dyscyplinarny.
Po wysłuchaniu wszystkich sprawozdań przystąpiono do głosowania nad przewidzianymi odpowiednimi przepisami uchwałami, które to głosowania, dzięki sprawnie działającej komisji skrutacyjnej przebiegło bez komplikacji, a ważność głosowania stwierdziła komisja mandatowa.
W ramach wolnych wniosków głos zabrał nestor adwokatury lubuskiej adw. Walerian Piotrowski, który w swoim stylu, nawiązując do wieloletnich doświadczeń zaapelował o rozważenie dokąd zmierzać powinna adwokatura lubuska, ale przed wszystkim adwokatura w ogóle.
adw. Magdalena Zoryło-Kopeć